Terazzo Hanoi

Cena: od 4460/m²

terazzová dlažba teracová historická na zakázku cementová hexagonální

Představujeme vám unikátní terazzovou (cementovou) dlažbu vyrobenou ručně, ekologicky a za studena na bázi cementu. Tato dlažba má velice dlouhou historii, která sahá až do dob napadení Španělska Maury v roce 711. Pokud vás historie a další podrobnosti zajímají, více se dočtete v odkazu níže:

Terazzová dlažba se vyrábí stejně jako cementová, je kompletně ručně za studena (nevypaluje se) vyrobená dlažba na bázi cementu, kterou po položení stačí naimpregnovat pro trvalé uzavření povrchu proti nečistotám stejně jako například cihelnou dlažbu, pokud tak není učiněno již z výroby, což tak většinou bývá. Vyrábí se vyléváním cementové směsi s pigmenty do připravené železné formy.

Do vrchní barevné vrstvy se oproti cementové dlažbě přidává směs hrubšího kameniva a skelné drti, která vytváří u terazza typický zrnitý povrch. Zároveň dělá terazzo oproti cementové dlažbě odolnější.

Díky tomuto je dlažba odolnější a tvrdší než samotná cementová. Poté se lisuje a suší. Podobně jako beton je pak po 28 dnech připravena k použití.

cementová terazzová dlažba výroba

Doporučujeme ji také voskovat, čímž získá jemně saténový nádech a ochrana povrchu je ještě dokonalejší. Vyznačuje se vysokou odolností a při správné péči bude sloužit po generace. Je ekologická, tedy šetrná k životnímu prostředí, jedinou nevýhodou je, že její produkce v České republice nemá kořeny a zatím ani následovníky, a je třeba ji prozatím k nám dovážet. Vyrábí se v mnoha formátech do velikosti cca 25×25 cm a nespočtu dekorů. Dekor si můžete nechat vyrobit i vlastní NA ZAKÁZKU! Její tloušťka je vzhledem k technologii výroby vyšší, cca od 15 mm výše dle velikosti dlaždice.

Pokud se rozhodnete stát jejím fanouškem, určitě nebudete litovat, přesto čtěte následující řádky

>>> CHARAKTERISTIKA CEMENTOVÉ (TERAZZOVÉ) DLAŽBY: Člověk musí přijmout materiál takový, jaký je, musí počítat s tím, že není dokonalý, i co se týká údržby, je zcela ručně vyrobený a jeho kvalita závisí na práci jednotlivce, který danou kachli zrovna vyrábí, ale za tuto cenu má doma krásnou a ojedinělou věc vyrobenou jiným člověkem…, malé umělecké dílo, jednoznačný originál. Tato dlažba je určena pro ekologické nadšence a milovníky přírodního bydlenípokud hledáte na kachli každou skvrnku a nedokonalost, pak cementová dlažba není pro vás, doporučujeme se poohlédnout po keramické imitaci. Na tyto kachle nelze poskytovat ani standardní záruky, neboť jsou 100% handmade a nepodléhají stavebním normám v pravém slova smyslu, jsou zkoušeny místními testy v zemích svého původu, ale ty nemusí vyhovovat vašim standardům či evropskému myšlení. Přesto je to materiál prověřený staletími a má svou velkou skupinu obdivovatelů. Budete to i vy?
Dlažba se skvěle hodí pro památkově chráněné a historické objekty nebo tam, kde potřebujete doplnit či nahradit stávající poškozenou dlažbu. To platí i pro různé chalupy a selská stavení. Lze ji barevně tónovat a v rámci možností materiálu vyrobit dekor, formát a tvar na míru.

Povrch: hladký, pololesklý, broušený
Použití: interiér, chráněný exteriér (lodžie, kryté terasy a balkony), podlaha, stěny, památkově chráněné objekty
Materiál: cement s kamennou a skelnou drtí
Barevné a rozměrové odchylky: drobné odchylky přípustné (max. +/- 2 mm)

Vzorky jsou k vidění na našich vzorkovnách v Praze, Brně a Plzni. Velmi doporučujeme si je prohlédnout, fotografie nejsou vypovídající. Pro kalkulaci, objednávky či jiné dotazy nás můžete kontaktovat poptávkovým formulářem pod fotogalerií na této stránce, e-mailem či telefonicky. Veškeré kontakty najdete TADY.

BARVY LZE NAMÍCHAT LIBOVOLNĚ V NAŠEM SIMULÁTORU (TLAČÍTKEM SE DOSTANETE NA JEHO STRÁNKU)

V simulátoru nejsou obsaženy všechny dostupné vzory, neváhejte se nás zeptat, dostupnost matric vám zjistíme obratem.


PŘÍKLADY VZORŮ


Poptávkový formulář pro Vaše další otázky či objednávky:
Odesláním formuláře ještě nevytváříte objednávku, není závazný, jedná se pouze o poptávku. S dalšími informacemi Vás budeme kontaktovat do 48 hodin. Děkujeme.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.